Müziği çok seven sürekli beste yapıp saz çalan ağustos böceği ile tüm yaz ayını yiyecek biriktirerek geçiren minik karınca bir gün karşılaşırlar. İkiside yaptıkları işin önemini anlatsalarda karşı tarafın işinin önemini kavrayamazlar. Tam bu sırada ormanın yaşlı bilgesi kaplumbağa yardıma gelir. Bir oyun oynanır ve bir günlüğüne yer değiştirirler artık karınca ağustos böceği, ağustos böceği ise karıncadır. Karınca beste yapacak, ağustos böceğide yiyecek toplayacaktır.

Empati yapmanın önemi, mesleklerin güzellikleri ve en önemlisi anlayışlı olunması üzerine yazılmış müzikal oyun.

Bir gün üç kardeş tavşan hep birlikte ev yapmak isterler. Ev yapmakta aynı fikirdelerdir ama neyde yapılacağı konusunda farklı düşünürler… Biri samandan , diğeri odundan ve sonuncu tavşan ise taştan yapalım deyince macera başlar. Unutulan ise kurtun bu anı dört gözle beklemesidir.

Dayanışmanın önemi ve ortak çözüm üretme üzerine hazırlanmış müzikal oyun

Kurnaz tilki kurta kümeste bir yumurta olduğunu ve onu alırsa bir sürü şey alabileceklerini söylerek sevimli kurdu kandırır bu şekilde başlayan müzikal, yumurtadan civciv çıkması ve çıkan civcivin ilk gördüğü kurtu babası sanması ile devam edip tatlı bir hikayeye dönüşür

Aile, güven, bağlılık ve sevgi üzerine bir oyundur.

Nasrettin hoca bir gün komşusundan ödünç olarak kazan ister bunu fırsat bilen komşu, nasrettin hocadan para ister ve nasrettin hoca ise komşuluk ve yardım severlik üzerine zekice bir oyun başlatır. Bakalım komşuyu nasreddin hoca bu huyundan vaz geçirebilecek mi

Komşu ve insan ilişkileri yardımlaşma ve dürüst olmanın önemi…

Aileden izinsiz Hareket etmemek

Ormanda yaşayan anne keçi ile müziği çok seven 7 oğlak yavrusunun macerasıdır. Yemek bulmak için evden giden ve çocuklarına kimseye kapıyı açmaması gerektiğini öğreten anne keçi oğlakları almak isteyen sevimli kurtun mücadelesi anlatılmaktadır. Kurt oğlak yavrularını almayı başarır ama hesaplamadığı şey ise müzik ve arkadaşlığın hayatında eksik olduğudur. Bunu fark ettiğinde her şey değişir ve hikayemiz güzel bir dostluk macerasına döner.

Notalar, müzik, sevgi ve müziğin sevginin kapsını açan anahtar olması.

Kendinden başka hiç kimseyi düşünmeyen inatçı tavşan ve onun bu inadını kırmaya çalışan arkadaşları ile yaşadığı eğlenceli macerayı anlatır.

Arkadaşlık ve yardımlaşmak üzere kurulu bir müzikaldir.

Çocukların görsel gelişimine katkı sağlamak, eğlendirmek ve sirk sanatları ile tanıştırmak için oluşturulmuş özel sözsüz müzikli oyun.

Jonglorlük başta olmak üzere, bir çok sirk ve beceri sanatı ile çocukların buluşması hedeflenmektedir

Bir gün bir sihirbaz uçan bir sandalye yapmaya karar verir. Bunu duyan tüm arkadaşları bu sandalyeyi ve olacakları merakla izlemek için sihirbazın renkli evine giderler ve hep birlikte eğlenceli mutlu bir serüvene başlarlar. Hareket ve beceri üzerine kurgulanan müzikal sözsüz olup eğlenmek, algı gelişimine yardımcı olmak için tasarlanmıştır…

Sihrin olmadığını herşeyin bir göz yanılgısı, el çabukluğu olduğu bilincini vermek çocukların gerçek dünya ile hayal arasındaki farkın anlatılması ve eğlenceli hikayeler çıkarmalarına yardım edilmesidir.

Translate »
error: Content is protected !!
× Whatsapp İletişim