Yalnız yaşayan yaşlı bir amca ile evini paylaşmak zorunda olduğu küçük farecik Mitsi'nin hikayesi...

Yaşlı amca fare den rahatsızdır ve onun gürültülerini duymak istemez. Bir gün eve kedi ”Kitsi” yi getirir. ve fareyi yakalamasını ister. Fare ile kedi zamanla dost olur. Bu arada yaşlı amca’da aslında yalnızlığını unutturan şeyin fare Mitsi’nin koşturmaları ve sesleri olduğunu anlar ve bir başına kalmaktansa kedi ve farenin oyunlarıyla yaşamayı tercih eder.

Arkadaşlık ve Paylaşma

Bir gün ormanda yapılacak olan seçimde Kral Aslan bir yardımcı ister. Seçime kurt ve tilki adaylığını koyar fakat kurt diğer hayvanları korkutarak kralın yardımcısı olur. Bu duruma çok üzülen ve sinirlenen tilki bir oyun hazırlar ve gücün aklın karşısında hiç bir öneminin olmadığını kanıtlamak ister.

Resmin Önemi,Aklın Gücü

Cobanlık yapan ” Sanana” küçük tatlı ördek yavrusu Doroti ‘ ye bakmaktadır. Ördek yavrusu çok sevimli ama bir o kadarda yaramazdır… Sürekli bir yerlere saklanır ya da kaybolur. Sanana bu koşturmacadan yorulur ve dinlenmek ister. Tam bu noktada kurnaz tilki ördek yavrusu ‘Doroti’ yi kaçırır. Sanana, Çocuklar ve ormanın sakini ‘Kirpi amca” ördek yavrusunu bulmak için ormana giderler…

Birlik olma ve Beraber Başarma

Köyde yaşayan sevimli kız çocuğu bir gün arkadaşları ‘Tavşan ve Karga’ ile saklambaç oynar. Oyunun heyecanı ile ormanın derinliklerine gittiğini anlamaz… Tavşan ve karga ‘Kız çocuğu’nun kaybolduğunu fark ettiğinde kız çocuğu çoktan ormanda kaybolmuştur. Zaman ilerledikçe kaybolan kız çocuğu açıkmış ve uykusu gelmiştir. Tam umudunu kaybettiğinde bir ev bulur ve eve girer, evde kimseler yoktur… Masada bulduğu yiyeceklerden biraz yer ve uykuya dalar.

Ev sahipleri sevimli ayı ailesidir ve ‘Kız çocuğunu’ evine götürmek için yola çıkarlar…

Aileden izinsiz Hareket etmemek

Kukla yapımcısı olan Gebetto hep bir çocuğu olsun istemiştir… Bu isteğini ‘Mavi Peri’ yerine getirecek ve bir kuklayı canlandıracaktır. Mavi Peri’nin istediği tek şey kuklanın asla yalan söylememesi ve dürüst olmasıdır. Yalan söylediğinde burnunun uzayacağını ve bundan dolayı yalanının ortaya çıkacağını söylemeyi unutmuştur.

Dünya klasiği olan oyun güncellenip özel bir formda hazırlanmıştır.

Yalan söylemenin sonuçları

Kırmızı başlıklı kız masalı’nın Yeniden yazılması ile oluşan oyunumuz; Arkadaşlık, sevgi ve müzik üzerine yeniden yorumlanmış olup, Özellikle Anaokulu ve İlkokul öğrencilerinin izleyebileceği sevimli bir müzikale dönüşmüştür…

Ön yargı ve empati

Çok ünlü bir sihirbaz bir gün sihir yaparken yanlışıkla bir balonu canlandırması ile başlayan oyunumuz, balonun yaramazlıkları sihirbazı sinirlendirmeleri ile devam eder. Sihirbazın isteklerini bir türlü yerine getirmeyen aksini yapan yaramaz balon sayesinde sihirbaz aslind yanlızlığın iyi bir şey olmadığını ve dostluğun önemini hatırlamasına yardımcı olacaktır.

Huysuzluk ve kibirin yanlızlık getireceği

Çocukların görsel ve zihinsel algılarını açmak ve keyifli, eğlenceli bir vakit geçirmeleri için hazırlanan oyunumuz. Sihirbazlık, jonglorluk ve balon şekillendirme üzerine kurulmuş müzikli gösteridir. Kukla ve oyuncular ile oyun formunda oluşan gösteri bale formunda müzikli teks üzerine yorumlanmış olup normal bir oyun özelliklerinin hepsine sahiptir.

Beden ve zihinsel gelişim üzerine

Translate »
error: Content is protected !!
× Whatsapp İletişim